A tak w ogóle...,  Co nowego?

Prokrastynacja

Nie mogłam się powstrzymać, żeby o niej nie wspomnieć. Natknęłam się na to słówko onegdaj na fb (tak podobno należy mówić o Facebooku :))

Jeżeli dotąd sądziliście, że jesteście leniuszkami, to może się to okazać nieprawdą, ponieważ zapewne jesteście prokrastynatorami! Inaczej mówiąc – cierpicie na prokrastynację, o której tak pisze Wikipedia:

Prokrastynacja lub zwlekanie (z łac. procrastinatio – odroczenie, zwłoka) – w psychologii: patologiczna tendencja do nieustannego przekładania pewnych czynności na później, ujawniająca się w różnych dziedzinach życia.

Prokrastynator ma problemy z zabraniem się do pracy i odkłada jej wykonanie, zwłaszcza wtedy, gdy nie widzi natychmiastowych efektów.

Prokrastynacja najczęściej pozostaje nierozpoznana, a prokrastynatorów uważa się za leni, przypisując im brak siły woli i ambicji. Dopiero niedawno uznano, że faktycznie jest ona zaburzeniem psychicznym (…)”

No, czy czujecie się lepiej?

Jestem tym mocno zaniepokojona. Wkrótce wszystko będzie można jakoś wytłumaczyć. Piszesz niepoprawnie – pewno jesteś dyslektykiem, nie umiesz się opanować – no, tak ADHD, nic ci się nie chce – prokrastynacja… I najczęściej zdiagnozowani czują się usprawiedliwieni, zwolnieni z pracy nad sobą – bo przecież są chorzy. Jakież to wygodne!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *