Co nowego?,  Ostatnio przeczytane,  W domowej biblioteczce

„Wyprowadzam odkurzacz na spacer”

Bardzo spodobało mi się to sformułowanie i zastosuję je w naszym życiu domowym. Bo jestem przecież pragmatyczna i odporna na wszelakie filozofowania :)[singlepic id=83 w=320 h=240 float=left]

Cytat pochodzi z powieści Eduarda Mendozy Brak wiadomości od Gurba(2010).  Zabrałam się do niej wczoraj późnym wieczorem i nawet przeczytałam „do poduszki” pierwsze strony Maćkowi – oboje zaśmiewaliśmy się z przygód kosmity, który trafił na misję badawczą do Hiszpanii. Lektura zajęła mi kilka godzin, co oznacza, że dobrze i szybko się czyta.

Moje spotkanie z hiszpańskim pisarzem rozpoczęłam od Niezwykłej przygody Pomponiusza Flatusa” (2009) – barwnej opowieści kryminalnej, której akcja toczy się na początku pierwszego tysiąclecia, a uczestniczy w niej m.in. cieśla Józef, Jezus, Maria, Annasz, czyli postacie niekoniecznie kojarzące się z tego typu literaturą. Czytało się nieźle (proza lekka, łatwa i przyjemna), więc zdecydowałam się na następną pozycję tego autora, czyli powyżej wspomniany „dziennik kosmity”.

Nie żałuję, aczkolwiek nie jestem pewna, czy będę chciała do niego wracać. Może rzucę okiem na inne utwory Mendozy reklamowane w mediach.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *